Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kayseri

Telenjektazi yani kılcal damar varislerinde lazer tedavisi, günümüzde en çok tercih edilen ağrısız varis tedavisi yöntemlerinden biridir. Kılcal damarlar, birçok nedenle genişleyebilir. Genişledikleri bölgede ise kızarık bir görünüme neden olurlar. Bu durum, sağlık açısından büyük riskler oluşturmasa da estetik açıdan rahatsızlığa neden olabilir. Günümüzün modern ve gelişmiş lazer uygulamaları sayesinde, bacaklardaki kılcal damar görünümünü azaltmak mümkündür. Aynı zamanda köpük skleroterapi ile desteklenen uygulamalarda oldukça başarılı sonuçlar alınır. Lazerle kılcal damar tedavisi Kayseri fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Ali İhsan Tekin ile iletişime geçebilirsiniz.

Kılcal Damar Varisleri (Telenjektazi) Nedir?

Örümcek ağı damarları ya da kılcal damar varisi olarak bilinen damar yapıları, tıp dilinde telenjektazi olarak adlandırılır. Bu damarlar genellikle 30 – 50 yaş grubundaki kadın hastalarımızda görülür. Özellikle bacak bölgesinde yoğunlaşırlar. Çapları ise 1 mm ya da daha azdır ve yapısı kabarık değildir. Yüzeysel yerleşimli damarlardır. Kişinin yaşı ilerledikçe, telenjektazi görülme olasılığı da artar.

Kılcal Damar Varisleri (Telenjektazi) Kimlerde Olur?

Kılcal damar varislerinin başlıca nedeni; hormonal değişimlerdir. Bu nedenle gebelik ya da menopoz dönemindeki kadınlarda sık görülür. Bununla birlikte, genetik faktörler de riski artırır.

Kılcal damar varisleri, genellikle yaşamsal, ciddi sorunlara neden olmaz. Ancak bulundukları bölgede mavi ya da kırmızı çizgisel renk düzensizlikleri oluştururlar. Kılcal damarların yoğun olduğu hastalarımızda, bu görünüm hemen dikkat çekebilir. Bu nedenle kılcal damarların tedavi edilmesi tercih edilebilir.

Kayseri Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kılcal damar tedavisinde günümüzde en sık kullanılan yöntem lazerdir. Lazer kısa sürede, ağrısız bir şekilde kılcal damar görünümünün azalmasını sağlar. Kan içerisinde bulunan oksihemoglobin hücreleri lazer ışınlarını soğurarak kılcal damarları tahrip eder. Böylece kılcal damar görünümü azalır.

Kayseri Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle kılcal damar tedavisinde, bacaklarda kılcal damarların yoğunlaştığı bölgelere lazer cihazı gezdirilir. Lazer ışınları bölgede yüksek ısı enerjisi yaratır. Böylece kılcal damarları tahrip eder ve kırmızı-mor görünümün azalmasını sağlar. Kılcal damar tedavisinde aynı zamanda köpük skleroterapi ile kombine uygulanabilir. Köpük skleroterapi tedavisinde, damarların içerisini sklerozan maddeler verilir. Böylece kılcal damar varislerinin etkin tedavisi sağlanır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

Lazer uygulamalarında seans sayısı kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Yoğun kılcal damar görünümünde seans sayısının artırılması gerekebilir. Genel olarak söyleyecek olursak; 4 seans yeterlidir diyebiliriz. Her bir seans yaklaşık 15 – 30 dakika içerisinde tamamlanır. Seanslardan sonra hastalarımız hemen günlük yaşamlarına dönebilirler.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer uygulaması yapılan bölge güneşe karşı hassaslaşır. Bu nedenle tedaviden sonra bölgenin güneşe karşı korunması oldukça önemlidir. Aynı zamanda bölgeyi aşırı sıcak ve soğuktan korumak da gerekir.

Telenjektazide Lazer Tedavisi Güvenli Midir?

Lazerle kılcal damar varislerinin tedavisi, günümüzde giderek yaygınlaşan ve etkinliği tüm dünyada kabul görmüş bir uygulamadır. Bu nedenle doğru şekilde uygulandığında oldukça güvenlidir diyebiliriz.

Kayseri Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Fiyatları

Bacaklardaki kılcal damar ve varisler, estetik açıdan birçok kişi tarafından rahatsız edici bulunmaktadır. Ağrısız lazer tedavileri sayesinde, kısa sürede bu rahatsız edici görünümden kurtulmak mümkündür. Lazer tedavisi de bu noktada en etkili ve tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Lazerle kılcal damar tedavisi fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına ve seans sayısına göre değişebilir. Kayseri kılcal damar ve varis tedavisi fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Ali İhsan Tekin ile iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara
Yol Tarifi